Rajd na 130-lecie OSP

Pniewska Ochotnicza Straż Pożarna obchodzi w tym roku 130-lecie swojego istnienia. Z radością przyjęliśmy zaproszenie do wspólnego świętowania i zaproponowaliśmy naszym strażakom rajd rowerowy.

O godzinie 14:00 w niedzielę, przy alarmie syreny naszej remizy prezes Adam Zbucki otworzył imprezę i liczna grupa mieszkańców Pniew oraz równie widoczna ekipa Odjechanych wystartowała w trasę do Zgierzynki, gdzie czekała na wszystkich… tamtejsza OSP. Droga wiodła przez Żydowskie Góry, Rezerwat Jakubowo, Turowo, Brody i Uroczysko Zgierzynieckie a nasi strażacy przygotowali po drodze punkty z konkurencjami dla dzieci i dorosłych. Był m.in. bieg slalomem w butach strażackich, zwijanie węży używanych do gaszenia pożarów i rozpoznawanie elementów wyposażenia wozu bojowego.

Przejazdowi towarzyszyła doskonała atmosfera, uśmiechy na twarzach i ciepła majowa aura. Niespodzianką na mecie w Zgierzynce było wspólne ognisko z kiełbaskami.

Serdecznie dziękujemy pniewskiej OSP za propozycje wspólnej organizacji wydarzenia, gratulujemy pięknego jubileuszu życząc kolejnych wielu lat bezpiecznej służby.