Inauguracja Rodzinnego Rowerowego Rajdu na Orientację

Rodzinny Rajd Rowerowy na Orientację
W niedzielne popołudnie bawiliśmy się wspólnie na pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Odjechani-Team.PL w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Nadleśnictwa Pniewy w Dąbrowie.
Główną atrakcją spotkania był Rodzinny Rowerowy Rajd na Orientację, w którym wzięło udział 16 drużyn. Warunkiem uczestnictwa była obecność w zespole przynajmniej jednego dziecka. W bezpośrednim sąsiedztwie Ośrodka ukryliśmy 10 punktów kontrolnych a na każdym z nich oprócz lampionu – część niezbędnego do ułożenia na karcie kontrolnej hasła i słodką niespodziankę dla każdego małego „Odjechanego”. Zwycięskiej drużynie tworzonej przez Antka i jego tatę, Sebastiana odnalezienie wszystkich miejsc zaznaczonych na wręczanej na starcie mapie zajęło niespełna godzinę. Wszystkie ekipy dotarły szczęśliwie do mety a trzynaście z nich mogło się wykazać kompletem zdobytych punktów kontrolnych. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia zawodów, doświadczony w rajdach na orientację Jarek Misiewicz. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkową statuetkę przygotowaną przez firmę PP2, dyplom oraz mały zestaw niespodzianek.

 

Po ukończeniu rajdu dorośli szukali wytchnienia w cieniu przy kawie i zimnych napojach oraz domowych słodkich wypiekach, a najszybciej regenerujący się, czyli nasi Milusińscy – bawili się dalej na dmuchańcach dostarczonych przez Zamki dmuchane Pniewy Pauliny i Szymona Kowalewiczów. Energię można było uzupełnić słodką watą cukrową przygotowywaną przez pana Andrzeja Kowalewicza i smażonymi na ognisku kiełbaskami.
Podsumowując można rzec, że dopisało… wszystko – mieliśmy piękną pogodę, fantastycznych uczestników, zaangażowanych rodziców i dziadków. Nawet komary potraktowały poważnie fakt, że był weekend i można nieco luźniej podejść do swoich obowiązków.
Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji imprezy kierujemy ponadto do Miasto Pniewy, Nadleśnictwo Pniewy, Lasy Państwowe, Pniewskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp z o o i Postęp Sp z o o