Rowerowe kolaże

Nazwa cyklu jest grą słów nawiązującą do jego charakteru. Pod tym hasłem kryje się już blisko dziesięcioletnia historia wiosennych kilkudniowych wyjazdów rowerowych z sakwami. Zaczęło się skromnie, dwudniowym wyjazdem 7-osobową grupą do Kołobrzegu. Dwa lata później pod oficjalnym szyldem Stowarzyszenia kilkunastu kolarzy wybrało się wspólnie do Pragi.

W ramach cyklu zaliczyliśmy już wyprawy na Półwysep Helski, do Krakowa, Wiednia, niemieckiego miasta partnerskiego Pniew, Lübennau, , przejazd szlakami Green Velo i nadmorskim R10. W 2022 Odjechani pozwolili sobie na odstępstwo od sakwiarskiego charakteru wyjazdów a Rowerowe Kolaże odbyły się nad Jeziorem Garda we Włoszech.

Lübbenau – miasto partnerskie Pniew

Tegoroczny cel naszej corocznej wyprawy w tym roku jest Lübbenau w Niemczech, miasto partnerskie Pniew. Po raz pierwszy nasza trasa była pętlą – dotychczas był cel, potem powrót z kołami na kołach, zazwyczaj pociągiem. A po raz który ruszamy na…