Obowiązkowym punktem w naszym wakacyjnym rozkładzie jazdy jest Rodzinny Rowerowy Rajd na Orientację. Jego 4. edycja odbyła się w ubiegłą niedzielę w Lubocześnicy i przyciągnęła na start 27 drużyn składających się (zgodnie z regulaminem) z minimum jednego dziecka i dorosłego opiekuna.

Punkty z tzw. lampionami zostały ukryte w obrębie wsi, nad Jeziorem Lubocześnickim oraz w Lesie Białokoskim. Tuż przy nich na najmłodszych czekały drobne słodkości. Trasa w optymalnym, najkrótszym przejeździe wynosiła niespełna 13 kilometrów i możliwa była do przejechania w około godzinę.

O sportową stronę imprezy zadbał nasz niezastąpiony Jarek Misiewicz, który pilnował skrupulatnie by całość przebiegała w duchu fair play a finałowego rozstrzygnięcia można było dokonać szybko i sprawnie. 

Zwycięzcą tegorocznego rajdu została rodzina Nowaków: Kasia, Lena, Julka i Dawid. Wszystkie drużyny otrzymały pakiet nagród ufundowany przez Elistrocar, Gminę Pniewy i Bank Spółdzielczy Duszniki. W każdym z plecaczków znalazły się vouchery na pyszne lody w Cukierni Nowaczyńscy oraz miód z Odjechanej pasieki Asi i Michała Kaczmarków. Również każda ekipa otrzymała niepowtarzalny puchar przygotowany przez pracownię stolarską PP2 Przemka Stefaniaka oraz pamiątkowy dyplom zaprojektowany przez Dagmarę. Spośród wszystkich teamów rozlosowaliśmy także 5 voucherów zakupowych na kwotę 300 złotych każdy do sklepu sportowego.

W bazie rajdu przy lubocześnickiej świetlicy punkt z zimną wodą od Pniewskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego oraz herbatą, kawą, owocami i świeżutkim plackiem drożdżowym prowadził Krzysztof a ogniska pilnowali Beata z Maciejem. Na dzieci czekały dmuchane zamki oraz krzepiąca po trudach przejazdów – wata cukrowa kręcona przez naszego niezawodnego Andrzeja Kowalewicza. Imprezie towarzyszyła muzyka serwowana przez Kondrada Dopierałę, czyli popularnego DJ Conrado goszczącego u nas na specjalne zaproszenie swojego kolegi po fachu, Damiana Majerowicza. Materiał zdjęciowy i filmowy zgromadziła dla nas Ania przy wsparciu Pauliny i Szymona a w przygotowaniach imprezy udział wzięli także Łukasz, Marcin, Karol i Tomek.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, wspólną wspaniałą zabawę i oraz miłe oceny jakie zbiera nasze wydarzenie. Jesteśmy pewni, że z tak licznym gronem sympatyków i wspierających kolejne imprezy będą prezentowały równie wysoki poziom.