Zachodnia Liga MTB Chomętowo

Nad pięknym jeziorem Osiek położona jest mała wioska Chomętowo (gmina Dobiegniew), która gościła 19 maja kolarzy ścigających się w ramach cyklu Zachodnia Liga MTB. Uczestnikom towarzyszyła piękna, iście letnia pogoda, która po kilku ostatnich bezdeszczowych tygodniach sprawiła, że przygotowana trasa była usłana licznymi piaszczystymi odcinkami, z których po przejechaniu kolarskich pociągów wzbijały się tumany kurzu. Mimo to szlak wiodący tylko leśnymi drogami pozwolił na rozwijanie bardzo dużych prędkości, przez co nie było zbyt dużo odpoczynku, po prostu trzeba było dokręcać, aby nie stracić kontaktu z prowadzącymi albo, aby dogonić innych startujących z wcześniejszych sektorów.

W gronie uczestników długiego dystansu (MEGA) bardzo dobrze zaprezentował się Eugeniusz Siminiak, który wywalczył w swojej kategorii wiekowej 1 miejsce i został sklasyfikowany na 37 miejscu open. Na przejechanie 49 km z przewyższeniem 570 m potrzebował 2 godz. 6 min. 45 sek., czyli jechał ze średnią 23,2 km/godz. (chociaż organizator zawyżył nieco kilometry przez co średnia z protokołu wyniosła 25,56 km/godz.!!!).

Już w najbliższy weekend będzie sposobność do potwierdzenia dobrej dyspozycji sportowej ponieważ w sobotę w Zielonej Górze odbędzie się wyścig z cyklu MTB Kaczmarek Electric, a w niedzielę w Wągrowcu wyścig MTB o Puchar Starosty Powiatu Wągrowieckiego. Te drugie zawody rozgrywane w formule XC wyłonią ponadto Akademickich Mistrzów Wielkopolski w kolarstwie górskim. Będzie to dodatkowy motywator dla Aleksandry Minge, aby udowodnić, że wśród studentek nie ma sobie równych w naszym województwie, dlatego mocno trzymajcie za nią kciuki.