Odjechani z Pięknym Zachodem na Sport Fest w Pniewach

Za nami wielkie weekendowe święto – Sport Fest zorganizowane wspólnie przez pniewski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Bibliotekę Publiczną Centrum Kultury Pniewy.

 

W pniewskich łazienkach w minioną sobotę nasze lokalne kluby, stowarzyszenia i instytucje przygotowały dla mieszkańców i gości moc atrakcji na świeżym powietrzu – były zamki dmuchane, występy taneczne najmłodszych i konkursy na stoisku naszych leśników. Nie zabrakło pokazu bokserów, mini rozgrywek piłki nożnej, a nawet koncertów rockowych.

Odjechani dla swoich sympatyków przygotowali tor przeszkód tuż przy linii brzegowej jeziora, a głównym wydarzeniem Sport Fest był ultramaraton kolarski Piękny Zachód, który mieliśmy przyjemność współorganizować z naszym Henrykiem Huzarem.

Na trzech dystansach, PZ 101, PZ 201 i PZ 301 wystartowało łącznie trzynastu Odjechanych, w tym cztery reprezentantki płci pięknej Marta Kulisz, Sandra Przybysz, Paulina Til i Paulina Kowalewicz. Piękna pogoda była idealnym dopełnieniem hasła przewodniego tej imprezy: W błękicie nieba i promieniach słońca. Wszyscy z powodzeniem ukończyli swoje wyścigi i bezpiecznie, bez kontuzji dotarli do mety. Nie zabrakło nas także przy obsłudze biura zawodów w Pniewach oraz punktów kontrolnych w Sierakowie i Dąbrówce Wielkopolskiej. Niedzielne rowerowe wydarzenia uzupełniły nasze stałe cykle – Poranek na Słodko z przejazdem do Sierakowa oraz popołudniowy, rodzinny rajd do Lwówka.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w te dni i włożyli swoje serca w pomyślność naszych wspólnych działań. Pniewy mocno sportem stoją!