Zachodnia Liga MTB Gorzów Wlkp.

Gorzów w ostatnią niedzielę kwietnia gościł kolarzy podczas wyścigu w ramach Zachodniej Ligi MTB. Trasa tym razem była wyjątkowa, bowiem składała się w zależności od dystansu z tzw. rozbiegówki i 4 (dla MEGA)  lub 3 rund (dla MINI). Każda pętla miała długość 3200 m i przewyższenie 180 m, obfitowała w liczne twarde podjazdy i szybkie zjazdy. Organizator wyścigu Piotr Kopczyński wiedział co robi wyznaczając trasę XC, może niezbyt trudną technicznie, ale za to niezwykle interwałową na Kozackiej Górze.
W rywalizacji wśród kobiet na MINI Aleksandra Minge nie miała sobie równych!!!
Po 3 kolejnej wygranej w Gorzowie (w latach 2022-2024) , można śmiało powiedzieć, że Ola jest The Best, a władze Gorzowa już zastanawiają się nad zmianą nazwy góry na Górę Kozackiej OLI 😉.
Wśród mężczyzn Odjechanych reprezentował Eugeniusz Siminiak, który na dystansie MEGA w swojej kategorii wiekowej osiągnął bardzo wartościowy rezultat stając na 2 stopniu podium.
Wyjazd do słonecznego, wiosennego a w południe z racji panującej temperatury wręcz letniego Gorzowa był dla naszych górali bardzo udany. Pozostaje nam w takim razie nagrodzić ich rzęsistymi brawami. Brawo Ola. Brawo Genek.