Protour Cyclocross Cup w Rewalu

7 stycznia (niedziela) w Pogorzelicy (gmina Rewal) zakończył się cykl Protour Cyclocross Cup, czyli kolarskich zawodów przełajowych, w których uczestniczyli reprezentanci Stowarzyszenia Rowerzystów „Odjechani – TEAM PL. Na 2,5 km pętli organizator umieścił 2 grube drewniane kłody, które trzeba było przeskoczyć biegnąc (nie był to typowy Bunny Hop, który można skakać rowerem). Potem było trochę MTB, czyli ok. 1 km singla po lasku leżącym za wydmami, gdzie było wąsko i mnóstwo króciutkich podjazdów i zjazdów, czyli zero odpoczynku. Skoro zawody odbywały się nad morzem nie mogło zabraknąć plażingu. kto nie utrzymał toru jazdy zazwyczaj lądował w piasku obok swojego roweru. Trochę jazdy po ubitym przez morskie fale piachu, aby potem pokonać kilka „sto osiemdziesiątek” (agrafek) biegnąc po kostki w piasku. Nadal odpoczynku zero, skok na siodełko i ostro kręcąc dojeżdżamy do wyjścia z plaży – rower na plecy i wspinaczka po drewnianych schodach na wydmę. Jesteśmy na szczycie wydmy, serce zaraz wyskoczy z nas razem z płucami, a organizator nie oszczędza nikogo bo trzeba zjechać po stromej prowizorycznej rampie aby znowu wjechać na kolejny odcinek MTB rozpoczynający się ostrym podjazdem niczym w Księżych Górach. Wreszcie kończąc pętlę trzeba było dać z siebie wszystko na płaskim, miejscami oblodzonym, krętym, pozbrukowym około 400 m odcinku trasy, na tyle szybko aby inni nie wyprzedzili nas przed „krechą”. I tak należało przejechać 4, 5, 6 lub 8 razy w zależności od kategorii wiekowej i płci.
Pierwszy o 10.30 pojechał Genek Siminiak, który miał do pokonania 6 okrążeń na rowerze MTB i zajął ostatecznie 13 miejsce, co ważne nie był ostatni, więc nie mógł mówić o pechu.
O 12.00 wystartowała na rowerze CX (przełajowym) Ola Minge mając do przejechania 4 okrążenia, które w bardzo mocno obsadzonym wyścigu pokonała w tempie pozwalającym zająć jej świetne 5 miejsce.
Wyścig w Pogorzelicy nad rozkołysanym przez wiatr morzem, przy temperaturze ok. -2o C, był dla Oli oraz Genka, ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski w Kolarstwie Przełajowym, które odbędą się w najbliższą sobotę (start Genka) i niedzielę (start Oli).
Gratulujemy im udanych występów w całym cyklu Protour Cyclocross Cup i jednocześnie trzymamy kciuki za finał sezonu przełajowego w Słubicach w dniach 13 i 14 stycznia.