Zielona Góra i Włoszakowice

Kolejne bardzo dobre występy podczas kolarskich zawodów przełajowych zaliczyła Aleksandra Minge. W sobotę 9 grudnia podczas Pucharu Polski CX we Włoszakowicach na zmrożonej trasie wywalczyła 1 miejsce w kategorii amator. Nazajutrz, w niedzielę biorąc udział w Międzynarodowym Wyścigu UCI C2 „Lubuskie Warte Zachodu”, które odbyły się w Drzonkowie pod Zieloną Górą, także w kategorii amator nie dała szans innym rywalkom. Brawo Ola.
W tych samych zawodach wziął udział Eugeniusz Siminiak, który odpowiednio w sobotę uzyskał 4 rezultat w kategorii amator 43 +, a w niedzielę nie poszło już tak dobrze i został sklasyfikowany na 29 miejscu w kategorii amator.
Niedzielne wyścigi odbyły się na znacznie bardziej wymagającej trasie. W opinii obojga było to prawdziwe przełajowe ściganie, podczas którego nie brakowało podbiegów po schodach, stromych skarpach, piachu, jazdy po błocie i w zalegającym miejscami śniegu oraz zjazdów w koleinach ze zboczy. Z obowiązku sprawozdawczego należy wspomnieć, że w obu imprezach wzięło udział na różnych dystansach i różnych kategoriach wiekowych po ponad 300 zawodników reprezentujących m.in. Polskę, Niemcy, Czechy, Ukrainę, Węgry, Belgię.