Po ubiegłorocznej „zdradzie” na rzecz Świeradowa Zdroju powróciliśmy w drugi weekend września na single tracki w Kotlinie Kłodzkiej. Wyjazd odbywał się w podobnej formule jak poprzednie a jego osią była realizacja dla Gminy Pniewy zadania pod nazwą „Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej”.

Otwarciem wyjazdu było zwiedzanie Panoramy Racławickiej we Wrocławiu. Znana wielu z nas, choć niektórym jeszcze z lat szkolnych ekspozycja mimo upływu czasu zachwyca szczegółowym odzwierciedleniem tej zwycięskiej bitwy z okresu insurekcji kościuszkowskiej.

Miejscem startowym codziennych wypadów na szlaki było Centrum Konferencyjno – Rehabilitacyjne „Złoty Łan”, z którego rozpościerał się piękny widok na Lądek – Zdrój. W tym miejscu pozwalamy sobie na serdeczne podziękowania dla jego właściciela, Wiesława Osińskiego, za życzliwe i serdeczne przyjęcie.

Kto choć raz spróbował jazdy po singlach w Kotlinie Kłodzkiej wie, że Singletrack Glacensis jest świetnie zorganizowaną siecią górskich szlaków pozwalających na fantastyczną zabawę na dobrze oznakowanych odcinkach. Piątek rozpoczęliśmy od jazdy na znanym nam już z 2020 roku Trojaku, ale w pozostałe dni naszego weekendu mieliśmy same „nowości” – pętle: Złoty Stok, Orłowiec, Dwie Przełęcze i Złotą. Pot na podjazdach, piękne widoki na górze i adrenalina na zjazdach – to po prostu trzeba przeżyć. Dużym usprawnieniem logistycznym dającym jednocześnie sporo frajdy w terenie było skorzystanie z usług wypożyczalni Sudety Sport, która udostępniła nam swoje najlepsze rowery przeznaczone do jazdy po górskich szlakach.