Pielgrzymka rowerowa do Biezdrowa

Pniewscy rowerzyści skupieni w Stowarzyszeniu Rowerzystów „Odjechani – TEAM PL” wraz z księżmi pniewskich parafii organizują pielgrzymkę rowerową do Biezdrowa. W niedzielę 18 września wyruszymy o 7.15 z Rynku (zbiórka przy dzwonnicy), potem jedziemy po rowerzystów do kościoła pod wezwaniem Św. Jana. Mamy nadzieję, że podobnie jak w ubiegłych latach nie zabraknie Was w gronie pątników udających się do Sanktuarium Krzyża w różnych intencjach: pokutnych, dziękczynnych, błagalnych, aby wziąć udział w mszy św. o godz. 10.30 w intencji pielgrzymów.
Trasa pielgrzymki będzie w tym roku wiodła przez Białokosz, Łężeczki, Chrzypsko Wielkie, Charcice, Izdebno, Kłodzisko, Pożarowo. Drogi są asfaltowe z krótkim odcinkiem gruntowym i są w miarę dobrym stanie więc nie powinno być problemu z dotarciem do Biezdrowa na godz. 10.15. Po mszy uczestnicy pielgrzymki mają ok. 30 minut czasu dla siebie, np. na „małą czarną” i słodkie co nieco przygotowane przez biezdrowskich parafian, a następnie ok. 13.00 ruszymy w podróż powrotną (najkrótszą drogą i wtedy będzie do przejechania ok. 2 km polną drogą). W Pniewach powinniśmy być ok. godz. 15.00.
Ci, którzy chcieliby przy okazji wziąć udział w imprezie pn. „Wyścig przez wieki” organizowanej przez Stowarzyszenie „LUZAK” mogą odłączyć w Nojewie – do gospodarstwa „Cisawy koń” są ok. 2 km jadąc w kierunku Zajączkowa.
Zapraszamy serdecznie.