Na poznańskiej cytadeli

W odpowiedzi na zaproszenia naszego przyjaciela z Rokietnicy, wybraliśmy się na wyjazdowy Poranek na Słodko do Kiekrza, skąd ruszyliśmy do poznańskiego Parku Cytadela. Mimo iż przemierzaliśmy tereny ściśle związane z aglomeracją Poznania, trasa wiodła po leśnych duktach i parkach przy Jeziorach Strzeszyńskim i Rusałka. Park Cytadela to największy park Poznania o pow. 100 ha, na którym znajdują się liczne trasy turystyczne, pomniki ( głównie związane z byłą przyjaźnią polsko-radziecką) oraz dawne umocnienia Fortu Winiary i Muzeum Uzbrojenia z eksponatami czołgów oraz samolotów.
Miejsce przyciąga mieszkańców Poznania, dlatego chcących odwiedzić to urocze miejsce, namawiamy do przyjazdu w tygodniu lub o porannych godzinach weekendu. Na trasie nie zabrakło rozgrzewającej kawy i pysznych rogalików (kruasantów :)).
Na zakończenie udaliśmy się do Regatta Hotel Restauracja Spa w Kiekrzu, gdzie zjedliśmy obiad oraz dzięki uprzejmości właściciela obiektu, skorzystaliśmy z dziennego SPA, za co serdeczne dziękujemy.