Już w sobotę 28 kwietnia 2018 r. wczesnym rankiem nasi reprezentanci wystartują w ultramaratonie rowerowym Piękny Wschód. Wyścig rozegrany zostanie na dystansach 250 km i 510 km. Jak można się było spodziewać dla Odjechanych krótszy dystans byłby zbyt łatwy, więc wybrali „510”.
Z Pniew pojadą: Arkadiusz Robak z numerem startowym 219 (start o 8:00); Piotr Klamecki z nr 245 (start o 8:20); Jan Parzybut nr 261 (start o 8:30). Wszyscy będą rywalizowali w kategorii OPEN.

Ich kibicom należy się kilka słów wyjaśnień na czym polega rywalizacja w tym wyścigu. Zawodnicy zostali podzieleni na grupy startowe 6-osobowe. Kryterium podziału był przewidywany czas przejazdu całego dystansu jaki zadeklarowali zawodnicy. Dystans 510 km muszą przejechać w max. czasie 35 godzin, aby zostać sklasyfikowanymi. Jadą można powiedzieć non stop, z krótkimi przerwami na posiłki. Maraton będzie przeprowadzany przy otwartym ruchu pojazdów, zgodnie z zasadami Kodeksu Drogowego.
Dodatkowo smaczku rywalizacji dodaje to, że przejechanie całego dystansu w czasie poniżej 24 godzin da automatycznie prawo uczestnictwa w Bałtyk Bieszczady Tour 2018.
Piękny Wschód to zawody z cyklu Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich wpisane do kalendarza PUCHARU ŚWIATA ULTRAMARATONÓW UMCA.

Na koniec bardzo ważna informacja – pozycję uczestników można obserwować na mapce trasy na żywo!!! Wystarczy wejść na stronę http://monitoringpw.1008.pl/
W celu ułatwienia dopingu będziemy się starali na bieżąco relacjonować stan rywalizacji na naszym koncie facebookowym https://www.facebook.com/odjechani.team/
Tam też można pozostawiać swoje komentarze, słowa otuchy, wsparcia, zachęty do wysiłku. W miarę możliwości będziemy się kontaktowali z NASZYMI i przekażemy im Wasze słowa wsparcia.