Odjechane trasy

Kolejne słoneczne niedzielne popołudnie za nami. Spędziliśmy ją wspólnie w gronie 12 uczestników wyjazdu rowerowego do Bród. Trasa wiodła przez Dąbrowę (droga z kostki brukowej), dalej drogą polną do Zgierzynki (tam ok. 800 m asfaltu). Do Bród zajechaliśmy drogą polną, skąd przez Turowo, Jakubowo szosą asfaltową wróciliśmy do Pniew. Łącznie przejechaliśmy 22 km.
Prawie bezwietrzna pogoda sprawiła, że pedałowało się wyjątkowo łatwo. Mimo, że momentami było wręcz upalnie nie wszędzie się zazieleniło. „Uroczysko zgierzynieckie” jest tego przykładem. Roślinność wodna jest jeszcze brunatna, ruchu ptactwa nie widać, ale można się było tego spodziewać, to okres składania i wysiadywania jaj. Na kasztanowcach widać było mnóstwo pąków kwiatowych, co oznacza, że matura zbliża się bardzo szybko. Synoptycy pogodowi zapowiadali na najbliższe dni zmianę aury, więc spieszyliśmy nacieszyć się wiosenną zielenią pól i łąk.
Po drodze mijaliśmy się z wieloma rowerzystami i każdy uśmiech z ich, czy z naszej strony był odwzajemniany. Rowerzyści to bardzo pogodni ludzie. Pozdrawiamy ich i zapraszamy do naszego grona również za tydzień.