Jesień, zima i wreszcie wiosna. Długo czekaliśmy, aby móc ogłosić: w niedzielę ruszamy na pierwszą naszą niedzielną popołudniową wycieczkę. W tym roku będziemy jeździli pod hasłem: ROWEROWE KOLAŻE.

Będziemy starali się z każdego naszego wyjazdu utworzyć barwny kolaż wrażeń i przygód. Dodatkowo postaramy się utrwalić maksymalnie dużo naszych wypraw na fotografiach. Na koniec sezonu utworzymy z nich wystawę/kolaż naszych wyjazdów.

Zapraszamy wszystkich, którzy nie chcą siedzieć przed telewizorem, chcą poruszać się aby nie „zardzewieć”, dbają o zdrowie, szukają ciekawych miejsc na wypoczynek, chcą się spotkać z przyjaciółmi.

Najbliższe niedziele poświęcimy na rozruch. Wyjazdy będą krótkie a trasy łatwe.

Startujemy wycieczką do Zgierzynki na punkt widokowy, który stoi na skraju „Uroczyska zgierzynieckiego”. To obszar, który obejmuje nieckę Jeziora Zgierzynieckiego, w większości porośniętego szuwarami oraz otaczające je łąki, lasy łęgowe i grądy. Na obszar uroczyska składają się dwa rezerwaty przyrody: „Rezerwat na Jeziorze Zgierzyniecki im. Bolesława Papi” (86,71 ha). Rezerwat ten  został utworzony w 1974 roku, a zadaniem jego jest ochrona siedlisk ptaków wodno – błotnych. Drugi, to „Rezerwat przyrody Wielki Las” (78,96 ha), utworzony w 1959 roku, a do obecnych granic powiększony w 2003 roku. Rezerwat chroni kompleks lasów liściastych naturalnego pochodzenia, wraz z zachodzącymi procesami. Obszar ten został również objęty ochroną w ramach programu Natura 2000. Rezerwaty są bardzo sprzyjającym środowiskiem dla wielu gatunków ptaków. Zaobserwowano na tym terenie około 160 gatunków w tym ponad 100 lęgowych. W roku 2014, z myślą o miłośnikach przyrody i turystach, z inicjatywy sołectwa Zgierzynka, powstała wieża widokowa. Jest to idealne miejsce do obserwacji tego uroczego miejsca. We wsi Zgierzynka, u sołtysa, istnieje możliwość wypożyczenia lornetki.

(informację zaczerpnięto z portalu www.znaczki-turystyczne.pl)

Pamiętaj! Niedziela 31 marca godz. 15.00 przy Orliku.