Odjechani zapraszają wszystkich chętnych do udziału w rajdzie rowerowym z metą w Dąbrowie w Ośrodku Edukacji-Przyrodniczo-Leśnej .

Odbędzie się on w sobotę 28 grudnia 2019 r.

Startujemy o godz. 10.00 z „Orlika” przy OSiRze.

Członkowie Stowarzyszenia poprowadzą rajd kilkoma trasami:

1. Pniewy – Zamorze – Konin – Posadowo – Zgierzynka – Dąbrowa (16 km)

2. Pniewy – Jakubowo – Turowo – Zgierzynka (punkt widokowy)- Dąbrowa (14 km)

3. Pniewy – Dąbrowa (3 km)

Trasy dostosowane są do kondycji uczestników. Trasę nr 3 polecamy nie tylko rowerzystom ale i piechurom. Oczywiście do każdej należy dodać 3 km związane z powrotem najkrótszą drogą do Pniew.

W przypadku niepogody trasy mogą ulec skróceniu.

Na mecie zabawy, konkursy i ognisko (Odjechani zapewniają kiełbaskę oraz gorącą herbatę i kawę). Uczestnicy mogą zdobyć wyjątkowe nagrody w postaci replik flag powstania wielkopolskiego, przewodników turystycznych oraz map krajoznawczo-turystycznych naszego regionu.

O godzinie 13.00 odbędzie się spotkanie z „Odjechanymi”, którzy opowiedzą o swoich wyprawach rowerowych w miejsca, które związane są z historią Polski. „Wieczornica” bo tak to spotkanie nazwaliśmy będzie przebiegało pod hasłem „Historia z rowerem w tle – Jeszcze Polska nie zginęła”. Wśród uczestników spotkania rozlosujemy repliki flag powstania wielkopolskiego, przewodników turystycznych oraz map krajoznawczo-turystycznych naszego regionu.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Pniewy.

Serdecznie zapraszamy.